Vampir mi Köylü?

Çocukken çoğumuzun oynadığı vampir köylü, hırsız polis gibi oyunlar günümüze Town Of Salem, Secret Hitler çeşitleriyle neslini devam ettirmektedir. Fakat 2013 yılında Alan Gerding ve Sean McCoy  bu oyunların çok üstünde bir oyunla çıkageldiler. Two Rooms And Boom!

New cover for Two Rooms and a BoomE Bakalım Neymiş Bu O Zaman?

Two Rooms and a Boom 6-30 kişi arası (evet 30 kişi) oynana bilen 10-30 dakika arası süren en sosyal rol yapma,blöf ve analiz gerektiren bir takım oyunudur. Oyunda:Basic Starter Card Prototypes

Gördüğünüz gibi iki adet takım bulunmaktadır maviler ve kırmızılar. İki takımın da  ise 1 esas elemanı vardır mavilerin President kırmızıların ise Bomb. Oyun bu iki karakter üzerinden dönmektedir. Kırmızı takımın amacı 3.turun sonunda Bombayı Başkanla aynı odada bırakıp başkanı odada ki herkesle birlikte öldürmek, mavilerin ise tam aksinin gerçekleşmesi. Oyunda oyuncular ikiye bölünür ve birbirlerini göremeyecek, duyamayacak şekilde 2 ayrı odaya veya yere gönderilir. meet some of the Blue team

meet some of the Red team

2 Mi Oda?

Evet 2 oda. Bu birbiriyle herhangi bir iletişimi olmayan iki ayrı insan topluluğuna yarısı mavi ve yarısınının kırmızı şeklinde ayarlanıp karıştırılmış rol kartları verilir ve oyun başlar. Oyunun kuralları çok basit. Rolünüze uymak zorundasınız ve odadan ayrılamazsınız. Rolünüzü ister herkese gösterin, ister pazarlık yapıp aynı anda birbirinize gösterin veya hiç göstermeyin. Belirlenmiş süreye kadar bu odada bir lider seçilecek ve lider belirli sayıda ki kişileri diğer odaya transfer edecektir. 1.Turun sonunda liderler seçilip odalar arası değişim olacak ve 2.tur başlayacak 2.tur da oda değiştiren elemanlar diğer odadan duydukları bilgileri istedikleri gibi yansıtabilir ve oyunun kaderini belirleyebilirler ve bir tur daha oynandıktan sonra Bomba ve Başkan ortaya çıkar ve kazanan takım kaybeden takımla gönül rahatlığıyla dalga geçebilir.

Neden bu oyun?

Parti oyunları oynatmak biraz cesaret gerektiren bir durum çünkü kalabalık bir ekibe hitap edip herkesin eğlenmesi gerekir. Bu oyunda her karakterin kendine has özellikleri olup, bir çok varyasyona sahip olması, bu oyunu 30 kişiye bile oynatsanız 30 kişinin de efektif bir şekilde oyunda takımı için yalanlar ve stratejiler sürüp oyunun içinde olması ve asla ve asla oyundan koparmaması bu oyunu benim gözümde FAVORİ parti oyunum yapmaktadır. Fiyatı internet satışı üzerinden 50$-60$  olmakta olan bu oyun, tabi bu malum sürec geçtikten sonra arkadaşlarınızla sosyal günlere geri dönmek için mükemmel bir başlangıç olacağını düşünmekteyim!

İyi Eğlenceler!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin