Meepspaper herşeye rağmen, devam eden kutu oyunu sektöründe olan pozitif gelişmeleri sizin için derledi. Keyifli okumalar.

Canvas

Tasarım olarak oldukça başarılı; giriş seviyesi veya hafif aile oyunu olarak kesinlikle çok tutacak yeni bir oyun şu an KS’de. Kart tasarımlarında çok yaratıcı ve fonksiyonel bir çözümü oyun mekaniği ve teması ile harmanlayan tasarımcılar Canvas‘ta her oyuncuyu birer ressam yapıyor. Elinizdeki ilham pullarını harcayarak ortadan farklı objeler(şeffaf kart üzerine çizili) alıp bunları elinizde olan resim arkafonlarının üstüne yerleştirererek tablo oluşturuyorsunuz. Tabi bu sırada tablonun jürinin istediği belli kriterlere de uymasını sağlayarak, 3 tablo ile juriden alınan puanlar ile oyunu kazanmayı hedefliyor oyuncular. KS kampanyasının bitmesine 20 gün var ama şimdiden 6200+ kişiden 275k USD toplamış durumda

 

 

 

 


Under the Falling Skies

Daha önce Boardgamegeek’te tasarım yarışmasında ödül alan, 9 kartlık, tek kişilik Pnp oyun Under the Falling Skies‘in tasarımcısı büyük yayımcı Czech Games Edition’e katılmıştı. Oyunu genişletip yıl içinde satışa sunacak olan firma, baskı öncesi karantina döneminde evlerde oynanabilsin diye tasarımcı ile birlikte bazı kuralları revize edilip yüksek çözünürlüklü büyük kartlar ile ücretsiz olarak paylaşmış.


My City

Tasarımcı Reiner Knizia üstad “Legacy” oyun tarzına giriş yapmış. Daha önce Fits ile basit bir poliomino(bkz: tetrisçilik) oyunu yapan tasarımcı bu sefer My City‘de 24 bölümden oluşan bir şehir kurma oyunu yapmış. Her oyun bir bölüm ve her bölümde şehrin gelişimi ile ilgli yeni kurallar veya zorluklar geliyor. Oyuncuların her biri kendi şehrini geliştirirken, sonraki bölümlerde kalıcı olarak şehir kurmalarını zorlaştıracak engelleri tahtalarına yerleştirip oynamaya devam ediyorlar.


Time Stories: Damien

2015 çıkışlı ve hikayesi ile oldukça ilgi gören zaman yolculuğu temalı coop oyun Time Stories‘in baz oyundaki senaryosu bittikten sonra devam edilmesi için bir sürü ek paket ile yeni hikayeler ve maceralar gelmişti. Time Stories: Revolution serisi ile de bazı ek kurallar ile aynı “dünya”da devam eden oyun serisinin yeni eklentisi Damien1958 NT‘i ücretsiz olarak denemek isteyenler için yayımcı Space Cowboys’un sitesinde pnp dosyaları paylaşılmış.


The Defence of Procyon III

David Turczi bu sene durmak bilmiyordu. “Eurogame sevenlere hitap edecek bir savaş oyunu.” Bu seferde bir uzay savaşını konu alan 1-4 kişilik oyunda oyuncular 1v1 veya 2v2 şeklinde iki takım olarak uzaylılar ve insanlar olarak iki tarafı uzay ve gezegen yüzeyinde iki farklı cephede savaşa sokuyorlar. Oyunda şans faktörünün minimuma indirildiğini ve kartlarla sürüklenen bir oyun mekanizmasının olduğunu söylüyor tasarımcı. Oyunun ayrıca TabletopSimulator için resmi bir modu denemek isteyenler için  Steam’de paylaşılmış durumda. KS kampanyası 719 kişiden 62k USD toplamış durumda. Bitmesine 12 gün var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin