Meepspaper 16. sayısı ile bu zor günlerde de yine sizinle! Keyifli okumalar.

Herkesin evde geçirdiği zaman zirve yapmışken, bu zamanı daha iyi geçirelim diye bize Spirit Island ve Sentinels of the Multiverse gibi oyunları veren Greater Than Games şu iki kitabı şu anda ücretsiz olarak sitesine koymuş:  Sentinel Comics: The Roleplaying Game – Starter Kit, RPG sistemleri için başlangıç seti, bu sistem için iki tek seferlik macera kiti ve ucuz oyunlarıyla meşhur Cheapass oyun firmasının tüm oyunlarını içeren Cheapass Games in Black and White. Bu son kitap oyun tasarlamak isteyenlerin de çok işine yarayacaktır; tasarımcı tüm oyunları, mekaniklerini, tasarım sürecini ve firmanın serüvenini anlatmış.

Küçük kart oyunları yapan Road to Infamy Games’de bu süreçte tüm oyunlarını pnp ve dijital olarak oyun dünyasına ücretsiz olarak açmış.

Tom Vasel’in(Kutu oyunu video kanalı Dice Tower) oğlu adına kurulan hayır fonu için her yıl yapılan açık arttırması başladı, 4 Nisan’da sona eriyor. Bir çok oyun, oyun promosu ve bazı oyunların özel KS eklentileri, deluxe versiyonları gibi ilginç şeyler var: Jack Vasel Memorial Fund Auction

Minnesota’daki yerel gazete Star Tribune, Vast, Root ve yakın zamanda çok başarılı bir KS ile fon toplayan Oath‘un yapımcısı Leder Games hakkında kurucusu Patrick Leder ile röportaj yapmış. “Bir kopya Oath oyunu için 12000 Kickstarter destekçisinden ortalama 90$ alınmış. Kickstarter bir işin finansmanı için çekici bir yol olabilir. Leder toplanan 1.06 milyon dolardan %9’unu Kickstarter ve kredi kartı ücretlerine ödemek durumunda. Yaklaşık 350bin dolar oyunun son tasarım, baskı ve nakliyesine gidiyor. Bu da insanlara, maaşlara ve kazançlara ayrılacak 600 bin dolar gibi bir rakam bırakıyor.”

Yakında zamanda röportaj yaptığımız Pandemic tasarımcısı Matt Leacock; blogunda yakın dönemde güzel projeleri olduğunu duyurdu: ERA oyun serisinin devamı, yeni bir el kabiliyeti(dexterity) oyunu, yeni bir tasarımcı ile ayrı bir proje ve 2 yıldır üzerinde çalıştığı bir “büyük” oyun. Merakla bekliyoruz gelişmelerin devamını.

FIJ2020 Gerçekleşti

Fransada her yıl yapılan Festival International des Jeux, Cannes’te 21-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Bu görücüye çıkan oyunlardan bizim radarımıza takılan oyunlar Belgian Beer Race ve Cowboy Bebop oldu:

Belgian Beer Race 

Yakın zamanda KS’ye gelecek bu oyun, Belçika’da her yıl olan bir festivali konu alıyor. Her oyuncu şehirden şehire gidip farklı biraları içip, peynirleri yiyip festivali en güzel şekilde tamamlamak istiyor. Şehirler arası giderken içtiğiniz için araba kullanamıyor, otostop, toplu taşıma bisiklet gibi seçenekleri kullanıyorsunuz. Oyuncular günlük içtiği miktarı iyi ayarlamazsa otobuste uyuyakalabiliyor veya bisikleti kullanamaz hale gelebiliyor. Fuarda daha detaylı tanıtımı yapılmış bakmak isterseniz.

Cowbow Bebop: Space Serenade

Bu oyunun çıkışını bir kaç ay önce Meepspaper’da duyurmuştuk. Tanıtım videosu da beklentileri karşılıyor gibi duruyor:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin