Sıralı Top 10 kutu oyun hilesi listesi

Yazarınızın 10 yılı aşkın hile tecrübesiyle sizler için derlediği ve siz oyun severleri istisnasız her oyunda zafere taşıyacak Sıralı Top 10 Hile Listesi ile karşınızdayız. İyi okumalar!

  • Bankadan kaynak aşırmak

İlk akla gelen en ucuz yöntemdir ve iş üstünde yakalanırsanız adi hırsız muamelesi görebilirsiniz.  Kaldı ki iş üstünde yakalanmasanız bile bu hile genelde abartı oyun sonu skoru ile sizi ele verecektir. Bir sonraki oyuna çağırılma ihtimaliniz azalacağı gibi adınız çıkacak ve bundan böyle itinayla bankadan en uzağa oturtulacaksınız.

Amacımız da sizlere yakalansanız bile arkadaşlarınızın “vay be, çaldı ama çalıştı” diyeceği ince taktikler vermek ve bu ucuz hileden uzak tutmaktır.

  • Eksik kural anlatıp, oyun sonlarına doğru bu da vardı demek

İnce hilelere geçmeden evvel  yapmamanız gereken diğer bir hileyi burada söylemekte fayda var: Sonradan kural ekleyip oyunu kazanmak. Oyun kazandıracak bazı kuralları anlatmayı unutup, oyun sonuna doğru size yarıyorsa, “aa bu da vardı” diyerek ekleyip oyunu kazanmak kadar ucuz bir hile daha yoktur oyun camiasında. Üstelik zaferiniz uzun süreli olmayacak ve bir sonraki oyuna davet edilme şansınız tüpçünün biletlerine ikramiye vurması kadar kolay olacaktır. İtinayla bu hileden uzak durun. Bırakın başkaları yapsın bu hileyi. Siz daha iyilerine layıksınız!

  • Komşudan kaynak/kart aşırmak

İlle de eliniz kaynaklara gidiyorsa bunun çaresi hemen yanı başınızda. Bankadan aşırmaktansa yan tarafınızda oturan rakipten kaynak aşırmak, bir taşla iki kuş vurmanın size okulda anlatılmayan gerçek anlamıdır. Kaynağını aşırdığınız rakibin önde giden bir rakip olmasına dikkat edin. Böylece iş üstünde diğer oyunculara yakalansanız bile size muhtemelen ses çıkartmayacaklardır. Unutmadan, kart destekli oyunlarda rakip oyuncunun discard destesinden kart araklamak da yine bu kategoriye girer.

  • Eksik kaynakla ödemek

Kural kitapçıklarında oyunda satın alma yaparken ya da görev tamamlarken istenen bedelleri tamı tamına ödemek zorunda olduğunuz yazmaz. O bedeller size sadece bir fikir vermesi açısından yazılmıştır. Olduğu kadarını çaktırmadan ödeyin ki bir sonraki görev için rakipten hacılamak zorunda kalmayın. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz lezzetli bir hiledir.

  • Zafer puanında rakip yerine kendini götürmek

Kısaca rakibin aldığı puanı kendine yazmaktır. Kolay gibi gözükse de ön hazırlık isteyen ince bir hiledir. Öncelikle, oyun masasında zafer puan yolu start noktasına en yakın yere oturmalısınız. Kimsenin yapmaktan hoşlanmadığı zafer puanı takip angaryasına kendinizi feda etmenize kimse ses etmeyecek, aksine takdir toplayacaktır. Bu görevi aldıktan sonra acele etmemek ve doğru anı kollamak işin püf noktasıdır. Başlarda uyduruk küçük puanları verirken son derece dürüst olun ve güven toplayın. Ortalığın kızıştığı an, en doğru zamandır. Rakiplerinizin aldığı birkaç puanı çaktırmadan kendinize yazmanız kazanmanıza fazlasıyla yetecektir. Hele ki rakibin alıştığı renk ile siz oynuyorsanız, rakibin gözünün içine baka baka bu hileyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Üstelik yakalandığınızda bir “ups, pardon” ile rahatlıkla işin içinde çıkabilir ve önceden indiragandilediğiniz puanlar yanınıza kar kalır.

  • Oyuncu tahtasında ufak değişiklikler yapmak

Malumunuz oyunlar büyüdü, masalar daraldı. Oyuncu tahtasına konan taşlara her zaman kol ya da dirseğiniz çarpabilir. Kibarca pardon deyin ve çarpıp düşürdünüz taşı bu sefer istediğiniz yere koyun. Kim ne diyecek? Tahtada çoktan açmıştınız, siz o özelliği.

  • Rakip zafer puan taşını devirip ardından geriye koymak

Çarpmak, devirmek insanlık hali. Rakip zafer puan taşını da yanlışlıkla devirip birkaç puan geriye koymak kadar doğal başka bir şey olabilir mi? Az puan alınan ve birbirine yakın skorlarla biten oyunlarda bu taktik candır. Gün sonunda rakibiniz, birkaç puanla kaybettiğini olgunlukla karşılayacak ve sizi tebrik bile edecektir.  Var mı böyle bir zevk?

  • Önden kaynak/kart saklamak

Oynayacağınız oyunun ismini önden bilirseniz bu taktik ile harikalar yaratabilirsiniz. Kendi kopyanızdan alacağınız birkaç kritik OP kaynak ya da kartı cepleyip oyun esnasında çaktırmadan oyuna dahil ederek bu işi çözebilirsiniz. Bu taktiğin püf noktası oyun toplanırken foyanın ortaya çıkmamasıdır. Muhtemelen kazandığınız oyunu “kazanan toplar” abi diyerekten gönüllü olun ve fazla parçaları aynen cebe geri koyun.

  • Hareketi geri alırken alınan puanları hacılamak

Yakalanması imkansız ancak yapması en kolay hiledir. Bu taktiğe hazırlık olarak oyun başlarında, bol bol yaptığınız hareketleri geri alın. Böylece rakiplerinizi bu oyun tarzında tatlı tatlı alıştırın. Ardından oyun sonlarına doğru vurucu ve özellikle zafer puanı kazanacağız bir hamle yapın. Ancak ardından bu hamleyi geri alın. Zafer puanı için verdiğiniz kaynakları geri alırken, kazandığınız zafer puanını tabii ki de geri vermeyin ve hemen rakiplerinize yarayacak başka hıyarca bir hamle yapın. Rakipleriniz ohh salak ne güzel yattı bana derken siz hacıladığınız zafer puanlarının keyfini çıkartın.

  • Oyunu kurarken ya da oyun arasında desteyi ayarlamak

Oyunu toplamak kadar kurmak da emek isteyen bir iştir ve bu işe gönüllü olmanıza kimse ses etmeyecektir. Oyunu kurarken ya da verilen sigara molasında destede gelecek kartları görmek ve bunları ayarlamak zor ama oldukça tatmin edici bir taktiktir. Özellikle OP topdeck oyunlar için vazgeçilmez bir hiledir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin