Meepspaper no: 10 ile geçtiğimiz hafta kutu oyun dünyasından yaşanan önemli gelişmeler karşınızda!

Asmodee, Repos Production’ı da Satın Aldı!

Cédrick Caumont ve Thomas Provoost tarafından 2004 yılında kurulan Belçikalı yayıncı Repos Production, Asmodee Group tarafından satın alındı.

Bu gidişle Asmodee tüm kutu oyun yayıncıları ve koleksiyonlarını bünyesinde toplayacak!

Bu satın almayla birlikte Asmodee Group yayın stüdyosu sayısını on dörte çıkardı ve kataloğuna iki önemli oyun daha ekledi; 2020’de onuncu yılını kutlayacak olan 7 Wonders ve 2019’da Spiel des Jahres’i kazanan Just One.

Oath: Chronicles of Empire and Exile Kickstarter’da

Geçtiğimiz hafta haberini verdiğimiz, Root‘un tasarımcısı Cole Wehrle’in büyük heyecan yaratan yeni oyunu Oath: Chronicles of Empire and Exile Kickstarter’da yayınlandı ve beklendiği gibi çok büyük ilgi görerek, oldukça yüksek rakamlara ulaşarak fonlandı.

Root’taki gibi güzel bir artwork.

Tasarımcının yeni oyunu da yine Leder Games etiketi taşıyor ve yine Root’da olduğu gibi görsel tasarım işi Kyle Ferrin’e teslim edilmiş durumda. Root’taki resimlemelerin ve tasarımın güzelliğini düşününce sanatçı seçiminin doğru yapıldığını anlıyoruz. Oyunun çıkış tarihi 2021 olarak gözüküyor ancak hangi çeyrekte olacağı henüz belli değil.

Masters of The Night Kickstarter’a Geldi!

Şu yazımızda bahsettiğimiz vampir temalı işbirlikçi oyun Masters of The Night Ares Games etiketiyle Kickstarter’da yayınlandı.

Kan emicilik forever!

Oyuncular kimliklerini gizli tutmaya çalışan vampirlerin rolünü üstlenerek, kötü planlarını hayata geçirmeye çalışacaklar. Ancak oyuncuların kötü planlarını engellemeye çalışan ajanların ve Engizisyon’un nefesi vampir oyuncuların ensesinde olacak!

Dark Tower Yeni İsmi ve Yeni Tasarımıyla Kickstarter’da!

Milton Bradley (kırmızı mavi MB logosunu nerede görseniz hatırlarsınız!) etiketli 1980’lerin kült oyunlarından Dark Tower, Restoration Games etiketiyle ve Return to Dark Tower ismiyle Kickstarter’a sunuldu.

Kara Kule ancak Stephen King’in destansı serisiyle sadece ismi benziyor.

Oyun yeni ismi, gösterişli üretim kalitesi ve rüya takım denilebilecek bir tasarım ekibiyle duyurulunca kutu oyun dünyasında inanılmaz bir heyecan yarattı. Öyle ki; 850.000 Dolarlık KS hedefleri bu yazının yazıldığı sıralarda 2 buçuk milyon Doları geçmişti. Evet 2.500.000 $

Restoration Games -isminin hakkını vererek- eski ama sevilen kutu oyunlarının telif haklarını alarak onları modern oyun çağı için uyarlayarak yeniden hayata getirmesiyle ünlü bir yayıncıdır. Yayıncı daha önce Fireball Island, Downforce, Stop Thief ve Indulgence oyunlarını günümüze uyarladı.

Return to Dark Tower’da, 1-4 oyuncu başlangıç bölgelerini ve karakterlerini seçiyor: The Orphaned Scion, The Spymaster, The Brutal Warlord ya da The Relic Hunter. Oyuncular birlikte hareket ederek bölgelerini, itibarlarını ve güçlerini geliştirmeye çalışıyorlar. Amaçları ise Kule’ye ve içindeki karanlık muhafızları yenmek!

GMT Games Dijitalleşmeye Devam Ediyor

Özellikle yayınladıkları savaş oyunlarıyla ünlü GMT games, Twilight Struggle’dan sonra bir başka ağır savaş oyunuyla Steam’e geliyor; Labyrinth: The War on Terror, 2001 – ?

 

“Bear Trap” zamanında “ortaya çıkan” ve S.S.C.B.’nin başını oldukça ağrıtan radikal terör örgütleri şimdi de Amerika’nın başını ağrıtıyor.

Volko Ruhnke’nin tasarladığı ve orta doğu ile güney batı asya bölgesinde bulunan radikal islamcı terör örgütleriyle Amerika’nın çatışmalarını konu alan oyunun dijital versiyonu, 27 Şubat’ta Steam platformunda erken erişime açılacak. GMT Games, Twilight Struggle’da olduğu gibi Labyrinth’in dijitalleşme sürecinde de yine Playdeck firmasıyla işbirliği içinde olacak. Aşağıdaki videoda oyun hakkında bilgi ve dijitalleşme süreci hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Meepspaper bu sayılık bu kadar. Haftaya Meepspaper no: 10’da görüşmek üzere!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin