Geçtiğimiz hafta kutu oyun dünyasında yaşanan önemli haber ve gelişmeler Meepspaper no: 9 ile karşınızda!

Wingspan’in Yaratıcısından Yeni Bir Oyun: Mariposas

Wingspan ile 2019 yılına adeta damgasını vuran Elizabeth Hargrave 2020 yılında da yine adından oldukça söz ettireceğe benziyor. Tasarımcı yine hayvanlar üzerinden çevresel faktörleri konu alan bir oyun üzerinde çalışıyor. Prodüksiyon aşamasına gelen oyunumuzun adı Mariposas ve konu aldığı hayvanlar da kelebekler.

Mariposas

Her baharda, milyonlarca kral kelebek Meksika’dan ayrılıp Kuzey Amerika’ya göç eder. Yaz boyunca bulunduğu bölgelere yayılır ve sonbaharda ise milyonlarca kelebek Meksika’ya geri döner.

Mariposas, oyuncuların bu muhteşem yolculuğun bir parçası olmasını sağlayan bir koleksiyon toplama oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular üç sezon boyunca yarışır ve ilkbaharda kelebekleri kuzeye göndermeye, yazın bölgede çoğalmaya ve sonbaharda da güneye döndürmeye çalışırlar.  En başarılı kelebek ailesine sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

Fantasy Flight Interactive (FFI) Kapanıyor

Fantasy Flight Games’in stüdyo başkanı Timothy Gerritsen 6 Ocak’ta yaptığı resmi açıklamada Fantasy Flight Interactive bölümünü kapatacaklarını açıkladı. FFG’nin RPG ekibi ve çalışanları arasında da pek çok işten çıkarmanın yaşandığı ardından da Interactive bölümünün tamamen kapatılacağı açıklandı.

FFI’ın steam üzerinde satılan ürünü “LotR Digital Card Game” oyununun bu süreçten naıl etkileneceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz ancak tahminen oyunu durdurmak yerine tüm geliştrimelerini fason olarak yaptırmaya devam edeceklerdir.

The Shining Board Game

Stephen King’in 1977 tarihli romanı The Shining (Türkçe’ye Medyum olarak çevrilmiş) 1980 yılında Stanley Kubrick tarafından filme çekilmiş ve Jack Nicholson’ın efsane oyunculuğuyla gelmiş geçmiş en iyi gerilim filmlerinden birisi olmuştu.

Mixlore firması da telif haklarını aldığı The Shining‘in kutu oyununu 2020 senesinde oyun severlerle buluşturmayı planlıyor.

The Shining

İlk bilgilere göre The Shining kutu oyunu 3-5 oyuncu arası yaklaşık 60 dakikada oynanabilen işbirlikçi mekanikleri kullanan bir oyun olacak. Oyunda +17 yaş sınırı olacağı da güzel bir detay.

All work and no play…*

Kışın kapalı olan Overlook Hotel’in sorumluluğunu almak için Rocky Dağları’nın kalbine gidiyorsunuz. ve yalnız değilsiniz. Otel’in kanlı geçmişi, geçmiş misafirlerinden bazılarını otelin bir parçası haline getirdi ve bu misafirler sizin zihninizi bozmaya çalışıyor! Yoğun kar fırtınası esnasında otelde yapılacak hiç bir şey yok; odaları keşfetmek dışında! Tüm oyuncular otelin odalarını keşfedip bir gizemi çözmeye çalışıyor ancak aranızdan bir tanesi otelin korkunç misafirlerine esir düşmüş olabilir!

Benimle oynama, söyledim sana, şansını zorlama, Uğurlar olsun!
*All work no play: Filmde de geçen bir söz öbeği. 
Sürekli çalış ama eğlenmek yok diye çevrilebilir. 16. yüzyıldan kalma bu 
söz öbeği mecbur olduğu işte çalışmak zorunda kalan kişinin bıkkınlığını 
ifade eder.

Root’un Tasarımcısından Yeni Bir Oyun Geliyor

Sadece Root‘un değil Pax Pamir ve daha bir çok oyunun tasarımcısı Cole Wehrle’den yeni bir oyun geliyor; Oath: Chronicles of Empire and Exile.

Oath’ta, bir ila beş oyuncu eski bir ülkede tarihin seyrine rehberlik ediyor. Oyuncular, krallığı mahvetmek için eski düzeni ya da krallığı destekleyen ajanların rolünü alıyor. Bir oyunun sonucu, gelecekteki oyunlarda oyuncuların sahip olduğu kaynakları ve aksiyonları değiştirebilecek ve hatta oyunun kazanma koşulunu bile değiştirebilecek.

Güzel bir görsel tasarım bizi bekliyor

Henüz test aşamasında olan oyunun 2021 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Test aşamasındaki oyunu ve görsellerini görmek için oyunun BGG sayfasını takip edebilirsiniz.

Letter Jam İçin Kurulum Aplikasyonu

Tasarımcı Ondra Skoupý ve yayıncı Czech Games Edition‘un oyunu Letter Jam, 2019’da piyasaya sürülen yenilikçi işbirlikçi kelime oyunlarından biri ve popülerliği de giderek artıyor.

Letter Jam

CGE şimdi oyun kurulumunu gerçekten rastgele hale getirmek için bir uygulama yayınladı. Uygulama, kartlardaki kodları tarayabilir ve oyuncuyu kartlardan herhangi birini açmadan her oyuncu için yığınlar oluşturmaya yönlendirebilir. Bu şekilde, oyunla ilgili her şey rastgele oluşturulur. Buradaki amaç hem kurulumu hızlandırmak hem de tekrar oynanabilirliği yükseltmek. Letter Jam uygulaması şu anda hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilir. Daha fazla bilgi için CGE web sitesine bakabilirsiniz.

Fury of Dracula Dijital Platforma Geliyor

Orijinali 1987 yılında Games Workshop tarafından yayınlanan Bram Stoker’in klasik romanından aynı isim ve karakterler kullanılarak tasarlanan Fury of Dracula, tüm Avrupa karanlığa düşmeden önce Dracula’nın yerini kazmalarını sağlayacak ipuçlarını aramak için birlikte çalışan dört vampir avcısının hikayesini konu alan bir oyundur.

Fury of Dracula

Henüz erken planlama aşamasında olduğu için çok az ayrıntıya sahip olsak da Nomad Games deneyimli oyunculara hitap edecek ancak yeni oyuncular için de erişilebilir olacak bir uygulamayı yayınlamayaı planlıyor.

Projeyi ve detaylarını bu linkten takip edebilirsiniz.

Meepspaper bu haftalık bu kadar. Önümüzdeki hafta yeni haber ve gelişmelerle 10. Meepspaper sayısında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin