2020’nin ilk Meepspaper yayınıyla, kutu oyun dünyasına ait ilginç haberler ve gelişmeler karşınızda!

Iron Rail Serisinin İkinci Oyunu Duyuruldu

Capstone Games, 2019’da oyun tasarımcısı Tom Russell’ın Irish Gauge isimli oyununun yeni versiyonu ile başlayan Iron Rail serisinin ikinci oyunu Ride the Rails’i duyurdu.

Ian O’toole’dan yeni bir tasarım.

Ride the Rails 3-5 oyuncu arasında ortalama 60 dakikalık bir sürede oynanan bir tren ağı kurma ve stok yönetme oyunu. Ride the Rails oyunun tasarımcısı ise Harry Wu takma ismini kullanan John Bohrer. Ride the Rails de öncüsü gibi bir yeniden yapım. Oyunun ilk versiyonu 2014 yılında Rail USA ismiyle yayınlanmış. Oyunun görsel tasarımını ise yine öncüsü gibi Ian O’Toole hazırlayacak.

Yeni Bir Twilight Struggle Oyunu Geliyor

Efsane soğuk savaş strateji oyunu Twilight Struggle‘ın tasarımcılarından Jason Matthews, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından paylaştığı bir görsel ile oyunun hayranlarını oldukça heyecanlandırdı.

Paylaştığı tweet’in altına gelen yorumlara verdiği cevapta da henüz başlangıç aşamasında olan projenin, öğle yemeği arasında oynanabilecek bir Twilight Struggle versiyonu olduğunu ve konu olarak da “The Horn of Africa” (Afrika’nın kuzeydoğusundaki bir yarımada) işleneceğini bildirdi. Matthews ayrıca ilk test oyunlarının ardından daha fazla bilgi paylaşacağını belirtti. Heyecan verici bu haberde yaşanacak gelişmeleri ilerleyen zamanlarda meepspaper sayılarımızda sizlere paylaşmayı umuyoruz.

Tekhenu: Obelisk of the Sun

Anachrony ve Teotihuacan tasarımcıları Dávid Turczi ve Daniele Tascini Tekhenu: Obelisk of the Sun oyunu için bir araya geldi. 2020 yılında yayınlaması planlanan oyun duyulur duyulmaz oldukça heyecan yarattı. Bu heyacanın sebebi ise daha önce oldukça başarılı projelere imza atmış iki tasarımcının güçlerini birleştirmesi.

Antik Mısır 2020’de oldukça işlenecek bir tema gibi duruyor.

Tekhenu’daki oyun tahtası her biri bir Mısır tanrısı ile ilişkili altı bölüme ayrılmıştır (Horus, Ra, Hathor, Bastet, Thoth ve Osiris.) Oyun alanının merkezinde ise gölgesini oyun alanının farklı bölümlerine düşüren etkileyici dikilitaş “Tekhenu” duruyor.

Tekhenu: Obelisk of the Sun oyununun erken prototiplerinden biri.

Dikilitaşın etrafındaki alan, dikilitaşın o anda gölgesini nasıl düşürdüğüne bağlı olarak güneşli, gölgeli ve karanlık bölümlere ayrılıyor. Oyun ilerledikçe, güneşin dönüşü hangi bölümlerin güneşli, gölgeli veya karanlık olduğunu değiştiriyor ve oyundaki aksiyonlar bu ışık oyunlarına göre belirleniyor. Oyunun ana mekaniği olarak ise “Zar Seçme” göze çarpıyor.

Dávid Turczi, Andrei Novac, Frederico Pierlorenzi ve Daniele Tascini oyunu test ediyorlar.

Daha şimdiden 2020’nin en çok konuşulan oyunlarından biri olacağı belli olan Tekhenu: Obelisk of the Sun hakkında güncel bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ares Games’in 2020 Yılında Yayınlayacağı Üç Proje

Ares Games 2020 yılına oldukça iddialı bir şekilde girmeye hazırlanıyor! Firma erken 2020 takviminden üç büyük projeyi duyurdu. Bu üç oyundan birincisi euro game tadındaki savaş oyunu olan Quartermaster General‘ın ikinci baskısı. Oyunun ilk baskısı 2014 yılında Griggling Game tarafından piyasaya sürülmüştü. Pek çok oyun sever tarafından iyi nota alan oyun üretici/yayıncı anlaşmazlığı yüzünden pazarlama eksiklikleri yaşamış ve hak ettiği yeri bulamamıştı.

İkinci dünya savaşını konu alan oyun bir savaş oyunu olmasına rağmen sıcak savaştan ziyade cephede bulunan birliklere tedarik yapmayı konu alıyor. Oyunun yeni baskısında kurallar aynı olarak kalacak ancak oynanışı daha da pratik hale getirecek bazı değişiklikler yapılacak. Oyunun Ocak 2020 içinde yayınlanması planlanıyor.

Ares’in listedeki ikinci oyunu ise efsane oyun This War of Mine için bir genişletme paketi.  Yeni genişleme paketi olan Days of The Siege‘de ana oyun için ek içerikler, üç adet yeni kampanya modülü ve çocukları teşvik etmenizi sağlayacak bir “yetim” modülü içerecek. Yeni ek paketin Ocak 2020’de raflarda olması bekleniyor.

Harika bir kutu tasarımı.

Ares’in üçüncü projesi ise Battlestar Galactica minyatür oyunu için Viper Mk.VII isimli yeni bir gemi. Bu yeni gemi daha modern bir Viper ve Mk.II Viper’dan genel olarak daha üstün bir yapıya sahip. Bu yeni gemi paketi, bir Pegasus pilotu, veteran Pegasus pilotu veya Apollo karakterini oynamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerecek. Bu projenin de çıkış tarihi Ocak 2020.

Mind MGMT

2012-2015 yılları arasında Dark Horse Comics tarafından grafik roman olarak yayınlanan bir dizi, masa oyunu olarak uyarlanıyor. Mind MGMT isimli romanın temaları arasında casusluk, gizli ajanlar, gizemli organizasyonlar ve siyasi komplolar yer alıyor.

We’re not paranoid, Yo’re paranoid.

Masa üstü oyuna uyarlanacak versiyonu ise asimetrik kooperatif bir oyun olacak. 1 ila 5 oyuncu ararsında oynanabilecek oyunda oyunculardan biri MGMT organizasyonunun kontrolünü ele geçiriyor ve yeni ajanları gizli tutmaya çalışıyor. Bu arada diğer oyuncular onu durdurmaya ve gizli operasyonlarını takip edip, operasyonlarını bozmaya çalışıyorlar. Mind MGMT için KS kampanyası 3 Mart’ta başlayacak ve oyun orijinal çizgi roman serisinin yaratıcısı Matt Kindt’ın illüstrasyonlarıyla dolu olacak.

Meepspaper bu haftalık bu kadar. Önümüzdeki hafta Meepspaper no:9’da görüşürüz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin