2019’un son Meepspaper yayınıyla, kutu oyun dünyasına ait ilginç haberler ve gelişmeler karşınızda!

2020’nin İlk Çeyreğinde Çıkacak İlgi Çekici
3 Kickstarter Projesi

Neo-Morphosis – 9 Ocak

Neo-Morphosis, 22. yüzyılda geçen, bol minyatürlü ve işbirlikçi bir oyun. Yaşanan bazı afetler ve iklim krizleri sonrasında Dünya oldukça ısınmıştı. Sıcaklık nedeniyle yaşam koşulları oldukça zorlaştı ancak bir kaç on yıl sonra bilim insanlarının üstün çabaları sayesinde sıcaklık tekrar yaşanabilir bir seviyeye getirildi. Ancak doğanın kanunları değişmişti ve bu sefer de sıcaklık aşırı düşmeye başladı. Gittikçe soğuyan dünyada yaşamak daha da zorlaşmıştı. Bu kadar felaket yetmezmiş gibi bir de uzaylı istilası tehdidi başladı.

Bilim insanları, uzaylılar, iklim felaketleri… Ne ararsan var.

Tüm bu zorluklarla baş etmek için özel bir ekip kurulu. Bu ekibin görevi Dünya nüfusunu başka bir gezegene taşımanın bir yolunu bulmaktı.

Yukarıda konusu hakkında detaylı bir bilgi verdiğimiz Neo-Morphosis modüler oyun alanına sahip 1 ila 4 oyuncu arasında oynanan ve yaklaşık 2 saat süren tamamen işbirlikçi bir oyundur.

Yine bol minyatürlü bir Kickstarter kampanyası ile karşı karşıyayız.

Tek atımlık senaryolar ve uzun süreli kampanyalar şeklinde oynayabileceğiniz bir oyun olan Neo-Morphosis’te oyuncular bir yandan uzaylı yaratıklarla savaşırken bir yandan da uzaya yerleştirdikleri araştırma tesislerini korumaya çalışacaklar.

Masters of the Night – 14 Ocak

Daha önce Ocak ayında KS’de yayınlanacağının haberini verdiğimiz Masters of the Night’ın KS tarihi belli oldu; 14 Ocak.

Vampirler ve Minyatürleri

Ares Games yeni işbirlikçi oyunu Master of the Night’ı Ocak 2020’de KS’de yayınlayacağını duyurdu. 1-5 vampir arasında işbirlikçi olarak oynanan oyunda oyuncular bir vampir ailesinin üyelerini canlandırıyorlar. Bu vampir ailesi uzun bir yolculuktan sonra yeni ve oldukça yabancı bir şehire geliyorlar.

Vampir Ailesi

Şehirdeki ajanlar da Vampirlerin varlığından haberdar olup onları durdurmaya çalışıyorlar. Vampirlerin amacı bu yeni taşındıkları şehirde ajanlardan kurtularak hayatta kalmaya çalışmak. Kulağa oldukça güzel bir hikaye gibi geliyor. Bu hikayenin detaylarına inmek istiyorsanız sizi BGG ve Ares Games linklerine alalım.

Viscounts of the West Kingdom – Mart 2020

Garphill Games Architects of the West Kingdom, Paladins of West Kingdom ardından “kont”ları konu alan serinin üçüncü oyunu ile Mart 2020’de Kickstarter’ı sallayacak. Serinin üçüncü oyununu ismi ise Viscounts of the West Kingdom.

Viscounts of the West Kingdom ile alakalı elimizdeki tek görsel şimdilik bu.

Viscounts of the West Kingdom 10. yüzyılın sonlarında Avrupa’da yaşanan monarşi krizini konu alacak. Her oyuncu hem kralı hem de halkı memnun etmek arasında bir denge kurmak zorunda olan bir viscount* rolünü üstlenecek. Puan kazanmak ve galip gelmek için yeni araziler elde etmek, bulunduğunuz ve sahibi olduğunuz alanlara binalar kurmak gibi çok çeşitli görevleri yerine getirmeye çalışacaksınız. Oyunun yapımcıları oyunun ağırlığı hakkında öncüsü iki oyunun arasında bir oyun olacağının ipucunu verdiler. Oyunun grafik tasarım ve illüstrasyon kısmı ise yine Mihajlo Dimitrievski‘ye bırakılmış ki bu oldukça doğru bir seçim.

*İngiliz asilzade sıralamasında baron ile kont arasındaki rütbe.

The Adventure Zone: Bureau of Balance

Twogether Studios, karı-koca tasarım ekibi Keith Baker ve Jenn Ellis tarafından tasarlanan The Adventure Zone: Bureau of Balance isimli oyununu tanıttı.

Oyunda 2-5 oyuncu, ortalama 90 dakika boyunca maceracı takımlarını ölümcül bir zindanda karşılarına çıkacak her türlü macerayı oynamak için birlikte çalışacaklar. Dinamik modülleri olan oyun, bu sayede farklı zorluk seviyelerinde oynanabilecek.

Oldukça ilgi çekici bir kutu tasarımı.

Ağustos 2020’de piyasaya sürülecek olan The Adventure Zone: Bureau of Balance kutu oyun hakkında daha fazla bilgi için sizi ön siparişi de yapabileceğiniz oyun sayfasına ya da BGG sayfasına alalım.

Cowboy Bebop: Space Serenade

Cowboy Bebop: Space Serenade, Bebop ekibinin dört üyesinden birini oynadığınız 2 ila 4 oyuncu arasında ortalama 90 dakikalık sürede oynanabilen rekabetçi bir deste kurma oyunudur.

Her oyuncu, en iyi ödül avcısı olmaya çalışarak oyunun sonunda en çok puanı almaya çalışıyor. Bunu yapmak içinse, ISSP’nin* istediği suçluları diğer oyuncularla sınırlı bir işbirliği yaparak yakalamanız gerekecek.

Ne kadar güzel bir animeydi. Tekrar mı izlesem acaba?

Oyun sırasında oyuncular, zafere giden yolda gereken kaynakları daha iyi yönetmek için kişisel destelerini kurmaya çalışacaklar.

Oyun korkunç Vicious yakalandığında veya kaçtığında sona erer.

*Inter-Solar System Police; Cowboy Bebop animesinde Güneş Sistemi'ndeki 
yerleşik gezegenlerin ve ayların hepsinin polis gücüdür.

Ses Kontrolü ile Oynanan İlk Kutu Oyun: St. Noire

Başlık kulağa ne kadar da ilginç geliyor değil mi? Gerçekten de ilginç! Bakalım bu yenilikçi tasarımın konusu neymiş?

Küçük bir kasaba olan St. Noire kasabasında bir cinayet işlenir ve katil başka bir cinayet daha işleyeceğine dair bir mesaj yayınladı. Oyuncuların görevi ipuçlarını takip ederek buldukları şüphelileri sorgulayarak zaman bitmeden ve katil kaçmadan cinayetin ardındaki gizemi çözmek. İpuçlarını ararken yanlışı doğruyu iyi seçmelisiniz.

Bir başka güzel kapak tasarımı.

Peki oyun ses kontrolü ile nasıl oynanacak?

St.Noire kutu oyun, Alexa üzerinden oynanacak olan bir masaüstü oyunu. Yani bu demek oluyor ki oyunu oynamak için bir Alexa cihazına ihtiyacınız olacak. Oyunun temeli, bir cinayetin işlendiği ve oyuncuların katili, silahı ve yeri tahmin etmeye çalıştığı klasiklerden Clue oyununa benziyor.

St. Noire’in ortak tasarımcılarından Nolan Bushnell aynı zamanda Atari Inc.’in (Pong, Atari 2600) kurucu ortaklarından biridir.

Top Gun Strategy Game

Top Gun Strategy Game 2-4 oyuncu arasında ortalama 45 dakikada oynanabilen bir hava muharebesi oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Top Gun diyince görsel olarak aklınıza ilk olarak Ray-Ban takmış Tom Cruise geliyorsa tebrikler siz de 80’lerde doğmuş efsane nesildensiniz 🙂

*Top Gun Strategy Game, oyuncuları Team Maverick / Goose ve Team Iceman / Slider’ın pilot koltuklarına davet ediyor. Her takım yoğun bir hava muharebesi sırasında uçaklarını stratejik olarak hareket ettirmeli ve Silah Sistemi Operatörü ile koordine olmalıdır. Yoğun yer çekimine meydan okuyan hava manevraları yaparken rakiplerinize kilitlenebilirseniz hızlı bir zafer de kazanabilirsiniz.

*Top Gun amerikan askeri jargonunda en usta savaş pilotlarına verilen isimdir.

Senenin son Meepspaper sayısında haberler bu kadar. Önümüzdeki sene yeni haber ve gelişmelerle Meepspaper no: 8’de görüşmek üzere!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin